راهنمای خرید کادو خاص و دل انگیز

راهنمای خرید کادو خاص و دل انگیز

چطور یک هدیه دوست داشتنی انتخاب کنیم

شواهد و تحقیقات زیادی هست که نشان می‌دهد هدف های متفاوتی وجود دارد که در روابط اجتماعی و انسانی برقرار است و هرکس انگیزه‌ی خودش را در کادو دادن دارد. بطور مثال می‌توان به دلایل روان شناختی، نمادین و حتی احساسی اشاره کرد(مانند ولنتاین و شب تولد). بیشتر مردان کادو دادن را به چشم یک مبادله نگاه می کنند و درمقابل با آن اکثر خانم ها دلایل احساسی وعاطفی را ترجیح می دهند. در کل کادو دادن در روابط بین انسانی و اجتماعی به هر دلیلی که انجام بگیرد شامل بیان یک حس احساسی و عاطفی است که به گسترش روابط کمک سزاواری می کند.

هدیه دادن چه تاثیری در حفظ روابط دارد

تحقیقات دیگری وجود دارد که نشان می دهد هدیه دادن در پیشرفت و ماندگاری رابطه ها در طول زمان بسیارنقش پر رنگی دارد. این تحقیقات نشان می دهد که کادو دادن می تواند تاثیرات مثبت و منفی شایانی در هر مرحله از رابطه بگذارد و روابط را مستحکم تر کند

وقتی هدیه دادن با تناسب همراه باشد حس خوب وبا نشاطی در هدیه دهنده ایجاد می کند، عشق، علاقه و احساسات در هدیه گیرنده بر انگیخته خواهد شد و باعث می شود که رابطه استحکام بیشتری به خود بگیرد. اما وقتی کادو دادن بصورت پی در پی و یا به ندرت انجام گیرد اضطراب و احساسات منفی می تواند رابطه را از همین موقعیتی که دارد خراب تر کند.

بر اساس پژوهشی که در سال 2012 توسط محققان و پژوهشگران این حوزه صورت پذیرفت، اعلام کردند که هم خانم ها و هم آقایان از هدیه دادن برای دوام و ماندن در روابط میان فردی خود بهره می گیرند. به طور کلی هدیه ها راهی برای مشخص کردن مناسبت های ویژه، نشان دادن عشق وعلاقه و یا عذر خواهی و پشیمانی از یک اشتباه به کار می روند. برای بعضی از مردان کم رو و با اعتماد به نفس پایین هدیه دادن راهی برای برقراری رابطه  و نشان دادن مهر و محبت می باشد.

بطور کلی  و با در نظر گرفتن این تحقیقات به نظر می رسد که کادو و هدیه  دادن نوعی از احساسات و عواطف در روابط را نشان می دهد  که با گذشت زمان با اهمیت تر شده است. همچنین برای مستحکم تر شدن روابط ، مراقبت و اعتماد طرفین در رابطه می تواند تاثیر گذار باشد.

چه وقت و چطور کادو دوست داشتنی خود را به شخص مورد نظرمان بدهیم؟

با کمک مطالعات و تحقیقات بالا که توسط پژوهشگران این حوزه صورت گرفته می توان راهنمای خوبی برای ما در کادو دادن باشند

یکی از فاکتورهای شاخص در هدیه دادن، مرحله ای است که رابطه در آن قرار دارد. به عنوان مثال هدیه دادن به یک دوست جدید تا به همسر خود بسیار متفاوت است. در ملاقات های اولیه هدیه دادن ها پی در پی و مبادله ای هستند و معمولا آقایان برای کامیابی رابطه دست و دلبازی بیشتری از خود نشان می دهند. این نوع هدیه دادن ها باعث می شود حس خوبی در هدیه دهنده القا شود ولی همان تاثیر را بر روی هدیه گیرنده نخواهند داشت. در واقع هدیه های بزرگ و پیش از موقع حس اجبار یا ریا کارانه را ایجاد می کنند و برای چنین مردانی نتایج عکس حاصل می شود.

هدایا در اوایل رابطه باید ارزان تر، دو جانبه و با تفکر بیشتری انتخاب شوند و بهتر است میزان علاقه ی دو طرف در آن در نظر گرفته شود.

به طور شفاف در روابط پایدار و به ثبات رسیده خرید هدیه  وهدیه دادن بیشتر به امری احساسی و نمادین تبدیل می شود. هدایا به جهت ابراز قدردانی و تشکر استفاده می شوند. برای آقایان هدایا راهی برای نشان دادن ارزش طرف مقابل و ایجاد مهر و محبت و توجه به حساب می آید. بسیاری از این هدایا یک طرفه و برای نشان دادن احساسات هستند که بدون توقع داده می شوند. بنابراین باید توجه داشت هم در مسئله ی انتخاب و هم بعد مالی هدیه که بی تاثیر نخواهد بود و به منزله ی یک سرمایه گذاری در ایجاد حس قدردانی و تشکردر طرف مقابل می باشد.

در آخر

بر اساس یک پژوهش بازاریابى در سال 2014 مشخص گردید که اکثر مردم تمایل دارند براى عزیزانشان کادو و هدیه دست ساز بخرند به این علت که به نظر همه‌ ى آن ها کادو دست ساز نشان دهنده‌ى عشق وعلاقه بیشترى است  که حس مهر و علاقه را القا می کند و هدیه را دوست داشتنی تر جلوه می دهد.

کادو دست ساز چیزی با ارزش تر از یک هدیه‌ ی معمولی است. عشق و خلاقیت هنرمند خالق اثر دست ساز حسی دست نیافتنی است که در محصولات ماشینی و تولید انبوه  در کارگاه ها و کارخانجات هرگز وجود نخواهد داشت.

هنرمی به این سبک از زندگی معتقد است که چیزی نجات بخش تر از هنر و عشق برای روابط اجتماعی و میان انسانی جامعه‌ مان وجود ندارد و این یک سبک زندگی متفاوت است.

جهت آشنایی بیشتر با هنرمی مقاله درباره هنرمی را مطالعه نمایید : https://blog.honarme.com/abuot-honarme

برچسب‌ها:, , ,

نظرات 6

 1. ناهید گفت:

  مطالب خیلی خوبی گفتید، فقط سوالم اینه که هنرمی محصولات دست ساز داره؟

  1. adminhonarme گفت:

   سلام، بله دوست عزیز هنرمی بازار آنلاین برای خرید و فروش محصولات دست سازه و میتونید آثار هنری و دو دستساز از هنرمندان سراسر ایران رو مشاهده و خرید کنید به هنرمی سر بزنید
   https://honarme.com

 2. مژده گفت:

  من فروشنده محصولات دست ساز هستم، میتونم بعنوان فروشنده ثبت نام کنم

  1. adminhonarme گفت:

   سلام بله دوست عزیز هنرمی بستری برای فروش محصولات دست ساز و آثار های هنری اگر هنرمند هستید هنرمی جای شما است از طریق لینک زیر اقدام کنید به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام
   https://honarme.com/sell-on-honarme

 3. صبا گفت:

  هنرمی فروشگاه محصولات دست ساز و صنایع دستی ایست؟

  1. adminhonarme گفت:

   سلام دوست عزیز امیداریم حالتون خوب باشه بله هنرمی بازار آنلاین خرید و فروش محصولات دست ساز و صنایع دستی است به این معنی که شما میتونید ملاقاتی بی واسطه با هنرمندان از سراسر ایران داشته باشید و از فروشگاهاشون دیدن کنید و محصول مورد علاقه تون رو خرید کنید. به هنرمی سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.